Warsztat redukcji stresu “Odnajdź swój wewnętrzny spokój”

doda_vod
Dorota Mrówka
Ostatnia aktualizacja 27 lutego 2023
71 aktywnych uczestników

O tym kursie

Krocz spokojnie wśród zgiełku i pośpiechu*

 

Świadomy, głęboki relaks oraz odpowiedni sposób oddychania mają bezpośredni wpływ na nasz układ nerwowy. Zmniejszają napięcie mięśniowe, aktywność układu współczulnego, regulują przemianę materii, korzystnie wpływają na układ krążenia i układ oddechowy, poprawiają pamięć i koncentrację, pomagają przy zasypianiu, a także wpływają na ogólne samopoczucie.

Dlatego tak ważne jest, aby nauczyć się odpowiednich technik i narzędzi pomagających w odzyskiwaniu wewnętrznej równowagi, przywracających spokój i uwalniających od stresu i niepokoju. Wykonywane regularnie, techniki te znacząco poprawią jakość życia, wzmocnią umiejętności radzenia sobie z emocjami, nauczą niezbędnego dystansu oraz pomogą szybko uspokoić się w chwilach rozproszenia i zdenerwowania.

Program warsztatu został tak przygotowany, aby stopniowo wprowadzić Cię w tajniki relaksacji, praktyk oddechowych oraz pracy z umysłem. Krok po kroku dowiesz się, jak przy wykorzystaniu prostych i bezpiecznych technik można uporać się z jednym z największych problemów współczesności – wszechobecnym stresem. Każdą z prezentowanych praktyk możesz wykonywać samodzielnie, nie wymagają one żadnych specjalnych umiejętności ani predyspozycji. Wystarczą: chęć, cierpliwość i konsekwencja.

Poświęć kilka minut każdego dnia na praktykę wyciszającą, a bardzo szybko odczujesz poprawę samopoczucia. Nie odkładaj tego na później, robisz to przecież dla najważniejszej osoby – dla siebie. Dzięki temu nie tylko ty odczujesz poprawę, zauważą ją także Twoi bliscy, znajomi, przyjaciele i współpracownicy. Wewnętrzny spokój udziela się innym. Spraw więc, by świat był miejscem szczęśliwych i spokojnych ludzi.

 

* fragment z poematu  “Desiderata” Maxa Ehrmanna

Tags

Czego się nauczysz

Wpływ oddechu na nasze samopoczucie i nastrój
Techniki oddechowe ułatwiające uspokojenie i rozluźnienie
Praca z ciałem – pozbywanie się napięć i blokad
Praca z umysłem – techniki koncentracji, wyciszenie rozbieganego umysłu
Relaksacje z oddechem i wizualizacją

Przeznaczone dla

  • dla osób, które chcą poradzić sobie ze stresem
  • dla osób, które szukają naturalnych sposobów na wyciszenie i uspokojenie
  • dla osób, które chcą nauczyć się technik oddechowych i relaksacyjnych przywracających wewnętrzną równowagę

Program kursu

9 Lekcji2h 26m

Praca z oddechem

Jak to działa?5:02Podgląd
Pogłębianie oddechu: oddech brzuszny14:19
Wydłużanie wydechu13:44
Oddech naprzemienny oczyszczający13:21

Praca z ciałem

Praca z umysłem

Twoi instruktorzy

Dorota Mrówka

5.0/5
3 Kursy
1 Opinia
252 Uczestników
Autorka książek, nauczycielka medytacji, mindfulness oraz technik redukcji stresu. Od lat eksploruje filozofię Dalekiego Wschodu oraz bada medytacje z różnych stron świata i stara się przełożyć ich mądrość na realia świata zachodniego, dzięki czemu mogą stać się bardzo przydatnym narzędziem w radzeniu sobie z codziennymi problemami. Prowadzi indywidualne sesje medytacji oraz sesje redukcji stresu w gabinecie „Locus” w Katowicach. Jest szefową i redaktorką wydawnictwa Instytut Tathata. Strona internetowa: www.dorotamrowka.com
Zobacz więcej

Napisz recenzję

97,00 239,00 

59% off
Poziom
Wszystkie poziomy
Czas trwania 2.4 godziny
Wykłady
9 wykładów
Ważność kursu: 365 dni