Samoorganizacja: life hacks

jaro_vod
Jarosław Gibas
Ostatnia aktualizacja 18 lipca 2022
126 aktywnych uczestników

O tym kursie

Zorganizuj swoje życie

Jakiś czas temu, tuż po szkoleniu, podszedł do mnie pewien młody człowiek i zadał mi intrygujące pytanie: czy gdybym miał możliwość podróży w czasie i cofnięcia się o trzydzieści lat oraz spotkania samego siebie z przeszłości, to czego bym chciał nauczyć samego siebie? Jaką wiedzę czy doświadczenia, które posiadam obecnie przekazałbym samemu sobie, by ułatwić rozwój, zdobywanie wiedzy, czy w ogóle zorganizowanie się w życiu. Dopytałem wówczas tego młodego człowieka, czy czasem nie chodzi mu po prostu o to, jak osiągnąć maksymalną skuteczność i jednocześnie się przy tym niespecjalnie zmęczyć? Odpowiedział, że właśnie oto chodzi, bo jego pokolenie niezbyt lubi się męczyć, a poza tym, przecież w bezwysiłkowej skuteczności chyba nie ma niczego złego. Pomyślałem sobie wówczas, że tego, co ewentualnie miałbym do przekazania sobie sprzed lat nie da się ująć w kilku zdaniach i tak powstała pomyśl, aby przygotować kolejny kurs video.

„Samoorganizacja: lifehacks” to szkolenie, które składa się z dwóch części. Używająca metafory życiowej podróży, w części pierwszej przyglądamy się przygotowaniom do drogi. Temu, co będzie nam w tej drodze pomagać, a co przeszkadzać oraz tym zasobom, których brakuje i których zdobycie może znacznie ułatwić podróż. Druga część kursu zawiera konkretne metody uczenia się, organizacji czasu, zarządzania projektami, gromadzenia i zapamiętywania wiedzy. Cały kurs składa się z 24 odcinków oraz czternastu formularzy z konkretnymi ćwiczeniami, z pomocą których możemy – na sucho – przetrenować proponowane przez mnie metody.

Kurs ten dedykuję nie tylko młodym ludziom, ale też tym widzom, którzy chcą usprawnić swoją życiową aktywność, z jednoczesną, nieustannie w kursie podkreślaną ideą – osiągnięcia maksymalnej skuteczności i efektywności przy minimalnym wydatku energetycznym. W moim przekonaniu na tym właśnie polega atrakcyjność samoorganizacji, która odpowiednio sformatowana, może przynieść spore efekty i to niekoniecznie w długim czasie. Możliwe też, że pewne tricki wydadzą się banalne czy oczywiste, ale od tego czy uznajemy, że coś jest oczywiste do tego, że zaczynamy z tych oczywistości w naszym życiu korzystać, jeszcze długa droga. Jako dwudziestopięciolatek nie byłem świadomy żadnej z tych zasad i reguł – a szkoda, bo mógłbym zaoszczędzić sobie wielu błędów, zmarnotrawionej energii i czasu, czy ślepych uliczek, do których – jak się miało później okazać, nie zawsze warto było zaglądać.

Zatem zapraszam na kurs „Samoorganizacja” i zachęcam do podjęcia własnej praktyki w tym zakresie. Powodzenia i pozdrawiam.
Jarosław Gibas

Czego się nauczysz

Zasad i reguł organizowania skutecznej aktywności
Podstaw skutecznego zarządzania czasem i energią
Widzenia swojej aktywności w perspektywie projektowej
Narzędzi szybkiego zdobywania niezbędnej wiedzy
Technik strukturalizacji i gromadzenia wiedzy
Korzystania z samoorganizacyjnych narzędzi opartych na psychologii transpersonalnej
Zasad obowiązujących w pracy nad deformowaniem i formowaniem nawyków

Przeznaczone dla

  • Dla osób chcących poznać zasady samoorganizacji
  • Dla tych, którzy chcą uporządkować swoją aktywność i osadzić ją w kotrolowalnych ramach
  • Dla osób oczekujących zwiększenia swojej efektywności przy jednoczesnym mniejszym wydatku energetycznym

Program kursu

24 Lekcje3h 14m

Kurs

Samoakceptacja00:7:05Podgląd
Samozaufanie00:7:19
Rozpoznanie predyspozycji00:11:24
Detekcja zasobów00:6:49
Automapowanie00:6:55
Instrukcje warunkowe na osi czasu00:6:55
Instrukcje warunkowe z efektem negacji00:6:30
Zmiana nawyków00:11:57
Nieformalna praktyka uważności – cz. 100:8:58
Nieformalna praktyka uważności – cz. 200:10:31
Planowanie zadaniowe00:6:38
Planowanie plasterkowe00:8:12
Harmonogramy odwrotne00:8:17
Pozytywny wymiar rutyny00:9:00
Zarządzanie energią00:8:28
Sprinty ultraadresowe00:5:57
Zmiany sensoryczne00:6:14
Gromadzenie zasobów wiedzy00:6:54
Strukturalizacja i katalogowanie wiedzy00:8:06
Czytanie akapitowe00:10:46
Organizacja ról – komponenty00:7:15
Organizacja ról – atrybuty00:6:28
Idea siedmiu inżynierów00:10:14
Podsumowanie00:3:54

Twoi instruktorzy

Jarosław Gibas

5.0/5
8 Kursów
4 Opinie
1003 Uczestników
Socjolog, dawniej dziennikarz i publicysta – obecnie nauczyciel. Prowadzi autorskie szkolenia z zakresu inteligencji emocjonalnej i duchowej, psychosocjologii zmiany oraz modelu transpersonalnego. Uczy warsztatowych technik mindfulness oraz medytacji świeckiej. Jest autorem wielu książek z zakresu inteligencji emocjonalnej i duchowej, rozwoju osobistego, terapii transpersonalnej oraz psychologii zmiany.
Zobacz więcej

Napisz recenzję

239,00 

Poziom
Wszystkie poziomy
Czas trwania 3.2 godziny
Wykłady
24 wykłady

Ważność kursu: 365 dni