Mindfulness – narzędzia i techniki poprawy jakości życia

jaro_vod
Jarosław Gibas
Ostatnia aktualizacja 19 grudnia 2022
5.0 /5
(1)
146 aktywnych uczestników

O tym kursie

Mindfulness, czyli uważne życie

Kurs video “Mindfulness: techniki i narzędzia poprawy jakości życia” skierowany jest zarówno do tych osób, które chcą poprawić jakość swojej życiowej aktywności w relacjach z innymi – przyjaciółmi, partnerami czy rodziną – jak i samymi sobą. Również do tych, którzy chcą wykorzystać techniki i narzędzia mindfulness do poprawy jakości swojej pracy – zwiększenia jej efektywności przy jednoczesnym wyeliminowaniu efektu zmęczenia, czy wypalenia zawodowego.

W dzisiejszym, rozpędzonym świecie coraz trudniej o uważność – im więcej otaczająca rzeczywistość produkuje bodźców, tym częściej im ulegamy, przez co tracimy nie tylko efektywność, ale też życiową harmonię i równowagę. Pojawia się stres, natłok myśli, spada umiejętność koncentracji i odporność na przeciwności losu, czy zawodowe wyzwania. Rozwiązaniem nie jest udawanie, że nas to nie dotyczy, ale akceptacja takiej a nie innej rzeczywistości i znalezienie w nas samych najlepszych sposobów na odzyskanie równowagi w naszych dotychczasowych systemach i środowiskach – związkach, rodzinie i pracy. Nie znam szybszego i bardziej skutecznego sposobu na poprawę jakości naszego życia w tym zakresie niż techniki i narzędzia mindfulness. To dzięki nim nasza głowa wraca na swoje właściwe miejsce, by maksymalnie często znajdować się dokładnie tam gdzie w danej chwili znajduje się nasze ciało. Powraca efektywność, sprawczość i spokój. Pojawia się również to, co najcenniejsze – radość życia, spełnione budowanie relacji, a praca zaczyna nas cieszyć, zamiast jedynie męczyć.

Uświadomienie sobie mechanizmów działania własnego mózgu bywa niezwykle odkrywcze i pomocne w szybkiej rekonfiguracji naszych nawyków, przekonań oraz rodzaju aktywności. To pierwszy i niezbędny krok na drodze do uważności. Kolejny krok to wykorzystanie najbardziej skutecznych narzędzi. Gro z nich wypracowano w wielu tradycjach i kulturach przed setkami i tysiącami lat. Jeśli są skuteczne do dzisiaj, to wystarczy je obrać z niepotrzebnego bagażu wierzeń, czy światopoglądów, by skorzystać z ich uzdrawiającej siły. Wówczas na efekty naprawdę nie trzeba długo czekać.

Czego się nauczysz


Czym jest mindfulness i w jaki sposób działa?
W jaki sposób działa nasz mózg w kontekście uważności?


W jaki sposób oszczędzać, a wjaki sposób zdobyć potrzebną do naszej aktywności energię?


Jak przebiegają procesy uczenia się oparte o techniki uważności?


W jakich wektorach działa uważność i w jaki sposób je praktykować?


Jak jest rola oddechu w mindfulness?


Na czym polega technika braku identyfikacji?


Jak wykorzystać uważnóść w sekwencji zmiany?


Jak działają rytuały wydajnościowe?


Czym są i w jaki sposób korzystać ze sprintów ultraadresowych?

Przeznaczone dla

  • Osób chcących nauczyć się praktykować uważność
  • Osób mających problem z intensywnością myśli i emocji
  • Osób mających problem ze skupieniem się i koncentracją
  • Osób, które mają trudności z wyciszeniem i relaksacją Osób, którym trudność sprawia proces uczenia się

Program kursu

31 Lekcji3h

Instrukcja obsługi mózgu

Trzy małpy4:29Podgląd
Nieuświadomiony DAR3:48
Wyczerpywanie energii4:14
Regeneracja energetyczna4:16
Wielozadaniowość4:56
Flow8:14
Uczenie się4:38
Sen4:17
Częstotliwość theta5:22
Procesy zachodzące w mózgu4:21
Ćwiczenie: flow8:30

Czym jest mindfulness?

Mindfulness na co dzień

Twoi instruktorzy

Jarosław Gibas

4.88/5
8 Kursów
8 Opinii
1235 Uczestników
Socjolog, dawniej dziennikarz i publicysta – obecnie nauczyciel. Prowadzi autorskie szkolenia z zakresu inteligencji emocjonalnej i duchowej, psychosocjologii zmiany oraz modelu transpersonalnego. Uczy warsztatowych technik mindfulness oraz medytacji świeckiej. Jest autorem wielu książek z zakresu inteligencji emocjonalnej i duchowej, rozwoju osobistego, terapii transpersonalnej oraz psychologii zmiany.
Zobacz więcej

Student Feedback

5.0
1 Ocen
100%
0%
0%
0%
0%

Reviews (1)

Już od samego słuchania nadpisywały mi się ślady w neuronach. I mam nadzieję, że to nie tylko moja wyobraźnia, a mówienie (pisanie) dystynktywne. Na razie nie będę tracić energii, na analizowanie:). Cieszę się, że zdecydowałam się na ten kurs - uporządkował wiedzę i uzupełnił w niej luki. Dziękuję.

Napisz recenzję

97,00 239,00 

59% off
Poziom
Wszystkie poziomy
Czas trwania 3 godziny
Wykłady
31 wykładów
Ważność kursu: 365 dni