Podstawy medytacji. Warsztat techniczny

doda_vod
Dorota Mrówka
Ostatnia aktualizacja 27 lutego 2023
81 aktywnych uczestników

O tym kursie

Medytacja łatwiejsza, niż myślisz

Medytacja jest dostępna dla wszystkich. Jest bezpiecznym narzędziem do pracy z własnym umysłem, z emocjami i myślami. Pomaga osiągnąć wewnętrzny spokój i harmonię, a także lepiej radzić sobie z problemami dnia codziennego. Wystarczy poświęcić jej codziennie kilka minut, by doświadczyć pozytywnych zmian.

Techniki uważności stały się dzisiaj niezbędną umiejętnością. Życie we współczesnym świecie, pełne pośpiechu i chaosu, na każdym kroku generuje stresory, każe nam podejmować trudne zadanie zarządzania własnymi emocjami i nieustannie zajmuje nasz umysł myśleniem o tym, co było i co będzie. Dzisiaj też – jak nigdy wcześniej – potrzebujemy skutecznych sposobów nie tyle na wyłączenie tej szarpaniny, ile na umiejętność takiej egzystencji, by kołowrót strachu, emocji, wspomnień i planów nie odbierał nam przyjemności z uczestniczenia w chwili obecnej.
To trudne i łatwe zarazem.

Trudne, bo cały nasz system edukacyjny skrzętnie omija kształcenie uważności, bycia obecnym tu i teraz oraz świadomym tego, co się dzieje zarówno w naszym wnętrzu, jak i dookoła, w chwili obecnej. Zaś łatwe, bo tak naprawdę uważność to naturalny stan naszego umysłu. Coś, czego w zasadzie nie trzeba się uczyć. Wystarczy sobie przypomnieć, że potrafimy być spełnieni, radośni, spokojni, szczęśliwi tu i teraz. Po prostu! Podczas warsztatu mówimy o tym, czym jest mindfulness, jak ćwiczyć uważność na co dzień i jakich technik używać, by utrzymać ten stan jak najdłużej.

Wszystkie proponowane praktyki mają świecki charakter, nie są związane z żadnym wyznaniem ani religią. Może wziąć w nich udział każdy, bez względu na światopogląd i wyznawane wartości.

Warsztat skierowany jest do osób, które chcą rozpocząć przygodę z medytacją. Przestawiam w nim podstawy, od których należy zacząć, by potem móc samodzielnie praktykować.

Podczas kursu dowiesz się czym jest medytacja, nauczysz się jak prawidłowo oddychać, jak nawiązać lepszy kontakt ze swoim ciałem i umysłem, jak wygląda prawidłowa pozycja medytacyjna, jak poradzić sobie z natrętnymi myślami. Poznasz także podstawowe techniki medytacyjne, aby wybrać najlepszą dla siebie ścieżkę wewnętrznego rozwoju.

 

Tags

Czego się nauczysz

poznasz podstawy medytacji
poznasz techniki oddechowe
poznasz techniki relaksacyjne
poznasz techniki koncentracji
poznasz prawidłową pozycję w medytacji
poznasz wpływ medytacji na zdrowie

Przeznaczone dla

  • osób chcących nauczyć się podstaw medytacji, by praktykować ją samodzielnie

Program kursu

13 Lekcji2h 30m

Co warto wiedzieć o medytacji?

Czym jest medytacja?9:31Podgląd
Po co medytujemy?10:15
Wpływ medytacji na zdrowie8:29
Sztuka relaksu16:48
Sztuka koncentracji11:50
W jakiej pozycji medytować?18:07
Gdzie i kiedy medytować?10:44

Praktyka medytacji

Twoi instruktorzy

Dorota Mrówka

0/5
3 Kursy
0 Opinii
252 Uczestników
Autorka książek, nauczycielka medytacji, mindfulness oraz technik redukcji stresu. Od lat eksploruje filozofię Dalekiego Wschodu oraz bada medytacje z różnych stron świata i stara się przełożyć ich mądrość na realia świata zachodniego, dzięki czemu mogą stać się bardzo przydatnym narzędziem w radzeniu sobie z codziennymi problemami. Prowadzi indywidualne sesje medytacji oraz sesje redukcji stresu w gabinecie „Locus” w Katowicach. Jest szefową i redaktorką wydawnictwa Instytut Tathata. Strona internetowa: www.dorotamrowka.com
Zobacz więcej

Napisz recenzję

97,00 239,00 

59% off
Poziom
Początkujący
Czas trwania 2.5 godziny
Wykłady
13 wykładów
Ważność kursu: 365 dni