Re-konstrukcja relacji. Jak budować i naprawiać relacje?

jaro_vod
Jarosław Gibas
Ostatnia aktualizacja 5 maja 2022
5.0 /5
(1)
170 aktywnych uczestników

O tym kursie

Zapraszam na kurs video poświęcony narzędziom rozwiązywania problemów w relacjach. Proponuję w nim prostą, a jednocześnie wiele wyjaśniającą perspektywę, a mianowicie przyjrzenie się naszym relacjom z komponentów i atrybutów osobowości, z jakich korzystamy w naszych relacjach. Okazuje się bowiem, że najczęściej w naszych relacjach dochodzi do konfliktu, kiedy mamy nawzajem inne wyobrażenia o tym, w jaki na przykład sposób druga osoba, jak i my sami budujemy świat swoich potrzeb i jakie działania podejmujemy, by je zrealizować? W jaki sposób budowany jest świat wartości – co jest istotne z perspektywy konkretnej relacyjnej strony – rodzica czy dziecka, przełożonego czy podwładnego, żony czy męża itd itp. Osobowości też mają przypisane konkretne zobowiązania wobec drugiej relacyjnej strony i nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, w jak różny sposób na te zobowiązania patrzymy. Z mojego doświadczenia w pracy z ludźmi wynika, że ta właśnie – transpersonalna perspektywa – pozwala nam w łatwy i szybki sposób przewartościować nasze relacje i rozwiązać wiele konfliktów, które na pozór wydają się nierozwiązywalne.

Jednak najpierw zależy zacząć od podstawowej wiedzy o tym, w jaki sposób i na jakich fundamentach budowane są nasze relacje. Od czego zależy ich trwałość, efektywność i sukces. Bo żeby budować właściwe zdrowe relacje, musimy mieć odpowiednią wiedzę i przygotowanie. Powiedzmy że to poziom czeladniczy. Jednak już żeby rozwiązywać konflikty już zaistniałe w relacjach jest nam potrzebna wiedza i umiejętności na poziomie mistrzowskim.

Zapraszam zatem na kurs i uprzedzam – nie będzie łatwo. Będzie trzeba zdobyć sporo wiedzy i zdobyć umiejętności korzystania z wielu narzędzi. Ale – za co jestem pewien – po ich zdobyciu możemy w swoim relacyjnym życiu dokonać przepotężnej pozytywnej zmiany. Prawda, że to kusząca propozycja?

Tags

Czego się nauczysz

Jak budować zdrowe relacje?
Jak powstają relacje i od czego zależy ich powstawanie?

Jakie warunki muszą być spełnione, aby obydwie strony relacji były zainteresowane jej tworzeniem?

Jak działa, w rozumieniu oraz pielęgnowaniu relacji, perspektywa transpersonalna?

Jakie są wspólne mechanizmy dla relacji romantycznych, zawodowych, rodzinnych i przyjacielskich?

Jak rozwiązywać konflikty w relacjach pomiędzy partnerami, rodzicem a dzieckiem, przełożonym a podwładnym?

Przeznaczone dla

  • Osób uczestniczących we wszystkich typach relacji – romantycznych, zawodowych, rodzinnych i przyjacielskich
  • Liderów zespołów i managerowie chcących zdobyć techniki rozwiązywania konfliktów międzyludzkich
  • Rodziców dorosłych dzieci oraz dorosłych dzieci chcących lepiej budować relacje rodzinne i rozwiązywać konflikty, które się w nich pojawiają
  • Partnerów w związkach chcących zdobyć umiejętność budowania trwałej spełnionej relacji opartej na wsparciu i zaufaniu

Program kursu

30 Lekcji3h

Fundamenty relacji

Perspektywa3:29Podgląd
Wzorce kulturowe4:35
Komunikacja6:18
Awatary6:26
Heksagon5:44
Zmiana w heksagonie10:59
Heksagon na osi czasu6:46

Relacyjne osobowości

Trzeci element

Rozwiązywanie konfliktów

Twoi instruktorzy

Jarosław Gibas

4.86/5
8 Kursów
7 Opinii
1242 Uczestników
Socjolog, dawniej dziennikarz i publicysta – obecnie nauczyciel. Prowadzi autorskie szkolenia z zakresu inteligencji emocjonalnej i duchowej, psychosocjologii zmiany oraz modelu transpersonalnego. Uczy warsztatowych technik mindfulness oraz medytacji świeckiej. Jest autorem wielu książek z zakresu inteligencji emocjonalnej i duchowej, rozwoju osobistego, terapii transpersonalnej oraz psychologii zmiany.
Zobacz więcej

Student Feedback

5.0
1 Ocen
100%
0%
0%
0%
0%

Reviews (1)

Kurs w prostych i przystępnych krokach przedstawia sposób rozwiązywania konfliktów jak i poprawy relacji zarówno w grupie jak i związku. Kolejne lekcje jasno tłumaczą przyczyny konfliktów i sposoby ich rozwiązywania. Jestem skłonny założyć, że narzędzia przedstawione w kursie świetnie sprawdza się w komunikacji również z własnymi emocjami. Polecam gorąco!

Napisz recenzję

97,00 239,00 

59% off
Poziom
Wszystkie poziomy
Czas trwania 3 godziny
Wykłady
30 wykładów
Ważność kursu: 365 dni